Architektonické štúdio Bratislava zaoberajúce sa tvorbou moderných interiérov a rodinných domov.

 RODINNÝ DOM "A" A "B"

návrh 2 bungalovov na 1 pozemku

Druh projektu:

novostavba

Typ:

rodinný dom

Lokalita:

Unknown

 

Rok:

2016

Stav:

Štúdia

Výmera:

A: 134,04 m2

B: 165,90 m2

Návrh dvoch 1- podlažných rodinných domov na jednom väčšom pozemku. Dom A v tomto prípade slúži predovšetkým na prechodné bývanie (víkendové sídlo) a dom B je určené pre trvalý pobyt. Oba rodinné domy sú v modernom štýle, vzájomne prepojené prístreškom pre auto a situované, tak aby vytvorili dve "samostatné" záhrady a súkromie pre majiteľov. Denná zóna má vyššiu svetlú výšku miestnosti čo vytvorilo zaujímavé hmotové riešenie. Pri vstupe na pozemok je vytvorené parkovanie a vjazd na pozemok. Kombinácia materiálov ako drevo a pohladový betón v kombinácii s bielou pôsobia sviežo, zaujímavo a moderne. Hmotou objektov vznikajú rôzne zákutia. Umiestnenie objektov ako aj ich hmota a filozofia veľmi pripomínajú dovolenkové rezorty. Veľké presklenné plochy sú situované na južnú stranu a smerom k prírode.

Projekt:

pre zväčšenie kliknite

 

DOM A: 4 - izbový rodinný dom, kde je práve kvôli súkromiu je hlavná spálňa situovaná do najkľudnejšej zóny pri vstupe. K spálni prislúcha aj kúsok záhradky a terasy a samostatná kúpeľňa. Denná zóna je otvorená a presklenná smerom do záhrady. Nočná zóna je oddelená od dennej zóny dverami a chodbou kde sa nachádza veľký šatník a pásové okno pod stropom, ktoré chodbu presvetľuje. Z chodby je prístup do kúpeľne a dvoch izieb, ktoré slúžia ako detské izby, alebo detská a hosťovská izba. Obe sú presklenné do záhrady.
DOM B: Taktiež 4 -izbový rodinný dom no s väčšou výmerou. No dispozícia je mierne odlišná. Pri vstupe sa nachádza denná zóna, ktorá je kompletne oddelená od nočnej zóny a všetky obytné miestnosti sú situované do spoločnej záhrady, kde je maximálne súkromie.

 

COPYRIGHT ©2O14 11O% STUDIO ARCHITEKTÚRA - INTERIÉRY - DIZAJN - STAVEBNÍCTVO BRATISLAVA