Architektonické štúdio Bratislava zaoberajúce sa tvorbou moderných interiérov a rodinných domov.

INTERIÉR  "X" a "Y"

návrh apartmánov

Druh projektu:

nadstavba

Typ interiéru:

apartmán X

Lokalita:

Rajecké Teplice

 

Rok:

2016

Stav:

v realizácii

 

Výmera:

118,94 m2

Návrh dvoch rôznych priestranných apartmánov v podobnom duchu v krásnej prírode. Ťažiskovým prvkom interiéru je drevo - dubová dýha / masív v kombinácii s bielou a imitáciou betónu a kameňa. Podmienkou priestrannej obývačky bolo zakomponovanie biliardového stola. Vo vstupnej hale sme vytvorili na mieru šatnikovú skriňu so zabudovanou lavicou a vešaním. Pri vstupe do dennej zóny sme umiestnili knižnicu, ktorá opticky predeľuje nočnú časť o dennej a zároveň je zaujímavým solitérom. Biela kuchyňa v kombinácii s drevom je priamo prepojená na masívny stôl pre 7 osôb. Keďže celý priestor je otvorený, tak sme jednotlivé zóny vymedzili mobiliárom, či už knižnicou, alebo polohou sedačiek. Napriek tomu, že apartmán je situovaný v lone prírody, tak sme prírodné prvky preniesli aj do interiéru vo forme machovej steny.

Projekt:

pre zväčšenie kliknite

 

Zaujímavo je riešená aj spálňa, kde sme umiestnili v priestore posteľ, ktorej čelo tvorí masívna skriňa. V hlavnej spálni je na zemi celoplosňý koberec s jemným vlasom, ktorý spolu s tapetou farebne ladia ku kúpeľniam. Druhá spálňa má použité rovnaké materiály a nábytky no v inom rozložení. Skriňa a posteľ sú 2 samostatné prvky a koberec už nie je celoplošný ale len kusový. Dve totožné zrkadlové kúpeľne sa nachádzajú za stenou s dreveným obkladom, kde sú "skryté" posuvné dvere v rovnakom dekore. Kúpeľne sú vzájomne prepojené sklom, ktoré sa nachádza priamo pod stropom, čiže prepúšťa len svetlo. Taktiež WC a otvorený sprchový kút sú predelené priečkou so sklom. V kúpeľniach sme použili obklad v imitácii kameňa vo forme hladkého obkladu a mozaiky. K apartmánu prislúcha veľká terasa s výhľadom na krásnu prírodu, v ktorej sa objekt nachádza.

Druh projektu:

nadstavba

Typ interiéru:

apartmán Y

Lokalita:

Rajecké Teplice

 

Rok:

2016

Stav:

v realizácii

 

Výmera:

109,95 m2

Druhý apartmán ma síce inú dispozíciu no je vytvorený v rovnakom duchu s rovnakou atmosférou. Vstupné haly sú skoro totožné, no obývačka s kuchyňou je riešená inak. Princíp jedálenského stolu prepojeného s kuchyňou je zachovaný aj v tomto priestore, taktiež obývačka je sedačkou oddelená od kuchyne použitím inej hmoty. Knižnicu sme umiestnili na stenu za sedačkou. Drevo (dubová dýha/ masív) v kombinácii s bielou a imitáciou betónu a kameňa sú použité aj v tomto apartmáne. Apartmány sú v modernom minimalistickom štýle. Zaujímavým riešením, ktoré je taktiež svojím spôsobom prírodným prvkom sú konferenčné stolíky vytvorené z masívu v podobe peňov.
V spálniach sa nachádzajú rovnaké postele a skrine ako v prvom prípade no znova sú dispozične inak riešené. Keďže nám to rozmery umožnili, tak v spálniach sa nachádzajú aj menšie pracoviská. Izby sú v mierne hotelovom duchu no atmosféra ostala zachovaná. V apartmáne sa taktiež nachádzajú 2 kúpeľne, vzájomne prepojené sklom, ale už nie totožné. Kým prvá je rovnaká ako v apartmáne X, tak druhá je doplnená o voľnestojacu práčku.

 

COPYRIGHT ©2O14 11O% STUDIO ARCHITEKTÚRA - INTERIÉRY - DIZAJN - STAVEBNÍCTVO BRATISLAVA