Architektonické štúdio Bratislava zaoberajúce sa tvorbou moderných interiérov a rodinných domov.

INTERIÉR  "S"

kompletná rekonštrukcia 2-izbového bytu

Druh projektu:

rekonštrukcia

Typ interiéru:

2-izbový byt

Lokalita:

Bratislava

 

Rok:

2013

Stav:

realizované 2014

 

Výmera:

52,77 m2

Dvojizbový byt prešiel dispozičnou zmenou a boli potrebné väčšie stavebné úpravy.  Pôvodné dispozičné riešenie nebolo najšťastnejšie, byt pôsobil stiesnene, tmavo a nočná časť sa nachádzala priamo pri vstupe. Prehodením spálne s obývačkou, zbúraním dvoch nenosných priečok sme vytvorili vzdušnú a priestrannú dennú zónu a nočnú časť (spálňu) sme situovali do "vzdialenej", kľudnej časti bytu.
Moderný dizajn, neutrálne a svetlé farby priestor presvetlili a opticky zväčšili. Kombinácia svetlého drevodekoru s bielou farbou pôsobia čisto a sviežo. Akcentom je tmavohnedá stena, na ktorej vyniknú prípadné dekorácie.  Zaujímavým prvkom je originál tehlová stena, ktorá bola vyčistená a natretá na bielo. Vstup je oddelený len malou priečkou a knižnicou, ktorá v priestore pribudne ako opticky predelovací prvok.

Projekt:

pre zväčšenie kliknite

 

Hodnotenie:

 

" Krasny, nadcasovy a realizovatelny navrh:) Vyborna spolupraca a skvely pristup!!!:) "

 

Farebnosť - biela v kombinácii so svetlým drevom a tmavohnedou sa nesie celým interiérom. V spálni sa nachádzajú prírodné dubové parkety a drevená posteľ. Zvyšok priestoru je biely. Zaujímavá knižnica, ktorá je pokračovaním vstavanej skrine, je kreatívnym dielom šikovných majiteľov. V skrini sa nachádza skrytá TV, takže priestor nijak neruší.
Maličká kúpeľňa a WC sú v kombinácii hnedých a snehovo bielych obkladov. Keďže kúpeľňa je menších rozmerov s rôznymi uskočeniami, tak sme sa ju snažili využiť maximálne ako sa dalo. Sprchový kút sme orientovali po celej šírke miestnosti, kde sme využili niku ako praktický úložný priestor. Umývadlo na skrinke so zrkadlom sa nachádza medzi stenou a sprchou, kde vzniklo príjemné zátišie.

SPÄŤ NA PORTFÓLIO INTERIÉROV

COPYRIGHT ©2O14 11O% STUDIO ARCHITEKTÚRA - INTERIÉRY - DIZAJN - STAVEBNÍCTVO BRATISLAVA