Architektonické štúdio Bratislava zaoberajúce sa tvorbou moderných interiérov a rodinných domov.

INTERIÉR  "Q2"

2 rôzne návrhy "totožných" dispozícii v novostavbe RD

Druh projektu:

novostavba RD

Typ interiéru:

5-izbový RD

Lokalita:

Bratislava

 

Rok:

2018

Stav:

štúdia

 

Výmera:

107,32 m2

Návrh vzorových interiérov v novostavbe rodinného dvojdomu. Dve skoro totožné, ale zrkadlové dispozície - dva odlišné, ale zároveň podobné návrhy. Návrh v rodinnom dome "A" je ladený v neutrálnych farbách, v kombinácii prirodzeného dreva s kresbou. Priestor je možné dodekorovať podľa vkusu majiteľa. Denná zóna je zaujímavá otvoreným schodiskom na druhé podlažie a krbom, ktorý sa pod schodmi nachádza, čím pôsobí vzdušne a priestranne napriek výmere. Kuchyňa tvorí jeden celok spolu s obývačkou a jedálňou. Nábytok je navrhnutý v jednoduchom minimalistickom štýle, aby priestor zbytočne nezaťažoval. Na prízemí sa taktiež nachádza hosťovská izba v netradičnom tvare, ktorá môže slúžiť aj ako pracovňa. V celom dome sú použité totožné materiály.

Projekt:

pre zväčšenie kliknite

 

Na druhom poschodí sa nachádzajú izby a priestranná kúpeľňa. Priznaný sklon strechy dodáva priestorom výšku. V spálni sme navrhli celoplošný mäkký koberec, priestranný šatník a malé pracovisko. Zaujímavosťou je použitie parkiet na stene za čelom postele. Detské izby sme navrhli v dvoch variantoch: pre školopovinné dieťa a pre batoľa, čím sme chceli zobraziť možnosti zariadenia detských izieb. Detské izby sú navrhnuté v svetlých farbách a tónoch, doplnené farbou a drevom. Kúpeľňa je priestranná a spojená s WC. Tým, že sa jedná o štandard, tak sme volili maximálne neutrálne farby a to sivú a bielu, ktoré si budúci majiteľ vie dozariadiť podľa vlastného vkusu. Aby priestor nepôsobil nudne, tak sme vymysleli niku v sadrokartónovej stene, ktorá slúži aj ako odkladací priestor. Veľkou výhodou je okno, ktoré sa nachádza priamo nad vaňou.

Druh projektu:

novostavba RD

Typ interiéru:

5-izbový RD

Lokalita:

Bratislava

 

Rok:

2018

Stav:

štúdia

 

Výmera:

107,31 m2

Denná zóna domu "B" je totožná s domom "A". V tomto prípade sme chceli zobraziť svetlejší sviežejší variant, v ktorom sú použité aj farby. Zvolili sme škandinávsky štýl a pastelové farby ako tyrkysová a ružová. Napriek tomu, že oba priestory sú dispozične totožné, tak pôsobia inak a vytvárajú inú atmosféru. Denná zóna je vzdušná a presvetlená, čo priestor opticky zväčšuje. Rovnako ako v dome "A" aj dom "B" má na prízemí pracovňu / hosťovskú izbu, ktorá je ale dispozične iného tvaru. V tomto prípade sme v izbe použili priamo posteľ, narozdiel od domu "A", kde bola rozkladacia sedačka. Izba prípadne v budúcnosti môže slúžiť aj ako tretia detská izba. Celý dom je navrhnutý v rovnakých materiáloch, farbách a štýle. Farby je možné nahradiť podľa vkusu budúceho majiteľa.

Projekt:

pre zväčšenie kliknite

 

Druhé podlažie je totožné ako v dome "A" s iným materiálovým a materiálovým riešením s minimálnymi dispozičnými zmenami. Poukazuje, ako v prípade 1.NP, na to, ako farby a materiály dodajú inú atmosféru totožným priestorom. V štandarde tohto domu sme použili rovnaké materiály v svetlejšej, jemnejšej verzii.

 

COPYRIGHT ©2O14 11O% STUDIO ARCHITEKTÚRA - INTERIÉRY - DIZAJN - STAVEBNÍCTVO BRATISLAVA