Architektonické štúdio Bratislava zaoberajúce sa tvorbou moderných interiérov a rodinných domov.

INTERIÉR  "P"

kompletná rekonštrukcia 3-izbového bytu

Druh projektu:

rekonštrukcia

Typ interiéru:

3-izbový byt

Lokalita:

Bratislava

 

Rok:

2016

Stav:

realizované 2016

 

Výmera:

74,74 m2

Byt v centre Bratislavy vyžadoval kompletnú rekonštrukciu. Priam nutnosť preriešiť dennú zónu bytu, pretože sa tu nachádzala chodba, ktorá sa nedala prakticky využiť, maličká kuchyňa a menšia obývacia izba. Celú dennú časť sme otvorili, zbavili zbytočných priečok, a namiesto chodby do WC sme spravili kúpeľňu, ktorá je síce malá, ale je to kompromis, ktorým sme získali priestrannejšiu obývačku s kuchyňou a chýbajúci úložný priestor. Kedže denná zóna bytu nie je veľká, tak sme použili predovšetkým svetlé farby a prírodné materiály v kombinácii s jednoduchým nábytkom. Vstupná chodba je malá a otvorená do obývačky, v nike je skrytá vstavaná skriňa, ktorá postačuje na uskladnenie vecí. Namiesto pôvodnej kúpeľne vznikol jedálenský kút s malou knižnicou a úložným priestorom. Jediné, čo sme zachovali v dennej časti bytu je komora.

Projekt:

pre zväčšenie kliknite

 

Tým, že byt sa nachádza v centre mesta sme na hlavnej stene použili tehlový obklad bielej farby, ktorý má aj trocha retro nádych. Retro sa zopakuje aj na jedálenských stoličkách a svietidlách. Majitelia nechceli zachovať pôvodné parkety, tak sme ich nahradili novými drevenými. Pôvodné vysoké historické dvere ostali zachované, pri vstupe do spálne z pôvodnej kúpeľne sme dvere vymenili za menej výrazné, pretože nemali historickú hodnotu. Zvyšok interiéru je v modernom, minimalistickom štýle.
Kúpeľňa je síce menšia, ale nachádza sa v nej všetko čo je potrebné, priestranný sprchový kút, umývadlo s možnosťou pridania skrinky a WC. Farebnosť je jednoliata v zemitých farbách, aby sme priestor opticky zväčšili, doplnená o mozaiku v rovnakom štýle.

 

COPYRIGHT ©2O14 11O% STUDIO ARCHITEKTÚRA - INTERIÉRY - DIZAJN - STAVEBNÍCTVO BRATISLAVA