Architektonické štúdio Bratislava zaoberajúce sa tvorbou moderných interiérov a rodinných domov.

INTERIÉR "L"

rekonštrukcia 3-izbového bytu

Druh projektu:

rekonštrukcia

Typ interiéru:

3-izbový byt

Lokalita:

Bratislava

 

Rok:

2014

Stav:

štúdia

 

Výmera:

80,22 m2

Vďaka priestranným izbám a menších stavebných úprav vznikla relatívne väčšia kúpeľňa a šatník, čo v prípade panelákových bytov je netradičným riešením. Šatník vznikol na úkor veľkosti spálne, ktorá svojimi novými rozmermi postačuje, aby vznikla aj spálňa aj šatník. Zrušením chodby do kuchyne a prepojením kuchyne s obývačkou sme zväčšili kúpeľňu spojenú s toaletou. Základný koncept tvoria 4 základné farby: biela, sivá, čierna a dubová dyha. Sivá gresová dlažba spolu s imitáciou betónu na stene dodávajú interiéru industriálny výraz, ktorý je zjemnený práve kombináciou bielej s drevom. Obývačka je prepojená s kuchyňou, ktorá je v bielom lesklú s matnou tmavou, kde zástenu tvorí znova betón. Z jednej z vysokých skriniek sú ukryté dvere, ktoré vedú do špajze. Masívny stôl priestor rozbíja a tvorí akcent kuchyne.

Projekt 1.NP:

pre zväčšenie kliknite

 

Pri vstupe do bytu sa prepájajú základné materiály: drevo, betón a čiernobiela kombinácia. Na stenách je priestor na fotografie a vstavaný šatník má zrkadlové dvere, ktoré priestor otvárajú. Základnou podmienkou bolo vytvorenie interiéru, ktorý je jednoduchý na údržbu a zároveň pôsobí netradične na panelákový byt. Interiér nie je pre milovníkov "teplých" interiérov, ale práve opačne. Je vytvorený na mieru pre majiteľa, ktorý má rád "studené" interiéry s nádychom do industriálneho štýlu.
Kúpeľňa je v podobnom štýle ako byt. Vo väčšine bytu prevláda hlavne biela farba, ktorá je doplnená drevom, tak v kúpeľni je dominantná práve imitácia dreva vo forme obkladu a dlažby. Doplnená bielou sanitou a sivým obkladom, ktorý pripomína betón.

 

COPYRIGHT ©2O14 11O% STUDIO ARCHITEKTÚRA - INTERIÉRY - DIZAJN - STAVEBNÍCTVO BRATISLAVA