Architektonické štúdio Bratislava zaoberajúce sa tvorbou moderných interiérov a rodinných domov.

INTERIÉR "K"

rekonštrukcia interiéru v rodinnom dome

Druh projektu:

rekonštrukcia

Typ interiéru:

rodinný dom

Lokalita:

Kalinkovo

 

Rok:

2014

Stav:

realizované 2014

 

Výmera:

135,44 m2

10-ročný interiér potreboval nový "face-lift" a modernú atmosféru. Bolo niekoľko podmienok, ktoré bolo nutné vyriešiť: vytvorenie väčšej kuchyne s veľkým kuchynským stolom, ktorá by spĺňala dnešné štandardy, prepojenie kuchyne s obývačkou a ponechanie pôvodného schodiska. Použité sú prevažne zemité farby, ktoré majitelia uprednostňujú. Dva kontrastné odtiene dreva, ktoré sú vzájomne prepojené laminátovou podlahou v strednom hlinitom tóne, s bielym nábytkom a stenami. Interiér je doplnený kravskou kožou a panorámou San Francisco. Bridlicová stena sa pôvodne nachádzala na schodisku a len na časti obývačkovej steny a preto sme ju rozšírili na celú stenu až do kuchyne ponad vysoké skrine so vstavanými spotrebičmi. Kuchynská pracovná doska plynulo prechádza do veľkého jedálenského stola s barovým sedením.

Projekt 1.NP:

pre zväčšenie kliknite

 

Projekt 2.NP:

pre zväčšenie kliknite

 

Vo vstupnej hale sa prepojili pôvodné prvky (schodisko v svetlom drevodekore s novými prvkami (podlahy a dvere v tmavom a zemitom drevodekore).
Obe kúpeľne sú v jednotnom štýle. Zaujímavý "patchwork-ový" obklad je akcentom k celému domu. V malej kúpeľni na prízemí sa nachádza otvorený sprchový kút, toaleta a umývadielko, no napriek tomu pôsobí zaujímavo a vzdušne  vďaka použitému obkladu.
V hlavnej kúpeľni bolo potrebné využiť veľký priestor a pridať sprchový kút, ktorý pôvodne v kúpeľni nebol. Menšia vaňa, premiestenie umývadiel umožnilo vytvorenie plnohodnotného sprchového kútu. Vaňa umiestnená pod strešným oknom umožňuje vytvorenie romantickej atmosféry a príjemného oddychu.

 

COPYRIGHT ©2O14 11O% STUDIO ARCHITEKTÚRA - INTERIÉRY - DIZAJN - STAVEBNÍCTVO BRATISLAVA